Sort by
  • BAD DIRECTOR

  • Familiar

    ★★½

  • The Veil

  • Last Shadow at First Light

    ★½

  • Pomp & Circumstance

    ★★★½

  • Milk

    ★★★½

  • Sweet Dreams

    ★★★½

  • Do Not Expect Too Much from the End of the World

    ★★★★

  • To Fire You Come at Last

    ★★½

  • The Seeding

    ★½

  • Bleecker

    ★½

  • Somewhere Quiet

    ★½

  • Pratfall

    ★½

  • Brief History of a Family

  • La Chimera

    ★★½

  • Perfect Days

    ★★

  • In Our Day

    ★★★

  • Last Summer

    ★★★

  • Inside the Yellow Cocoon Shell

    ★★★½

  • Agra

    ★★★

  • No Love Lost

    ★★★

  • A Song Sung Blue

    ★★

  • Club Zero

    ★★★

  • The Other Laurens

    ★★★

  • The Breaking Ice

    ★★★½

  • The Feeling That the Time for Doing Something Has Passed

    ★★★★

  • Vincent Must Die

    ★★½

  • Dreaming in Between

    ★★★

  • It's Raining in the House

    ★★½

  • The Sweet East

    ★★★

  • Tiger Stripes

    ★★½

  • Homecoming

    ★★★

  • Robots

    ★★

  • Meltdown: A Nuclear Family's Ascension into Madness

    ★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • This Closeness

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★½

  • Scream VI

    ★★½

  • On the Adamant

    ★★★

  • Living Bad

    ★★½

  • Bad Living

    ★★½

  • Afire

    ★★★

  • Music

    ★★★

  • The Beast in the Jungle

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★★

  • Absence

    ★★½

  • Seneca: On the Creation of Earthquakes

    ★★½

  • Mad Fate

    ★★★½

  • Silver Haze

    ★★★

  • Orlando, My Political Biography

    ★★½

  • In Water

    ★★★½

  • Tomorrow is a Long Time

    ★★★½

  • Perpetrator

    ★★½

  • Notes from Eremocene

    ★★

  • Samsara

    ★★★½

  • Regardless of Us

    ★★★½

  • Here

    ★★★★

  • La empresa

    ★★½

  • Winnie the Pooh: Blood and Honey

    ½

  • Drift

    ★★

  • Infinity Pool

    ★★

  • Mamacruz

    ★★½

  • Sometimes I Think About Dying

    ★★½

  • Reset

    ★★

  • M3GAN

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Absent Smile

    ★★★

  • Hit Big

    ★★½

  • Geylang

    ★½

  • A Small Town Nutcracker Story

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★