Sort by

Morris has logged 43 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dear Comrades!

Dear Comrades!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Our Father

Our Father

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Beginning

Beginning

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lenz

Lenz

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
27
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Of Human Bondage

Of Human Bondage

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
New Order

New Order

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Lobby

The Lobby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Disciple

The Disciple

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Her Socialist Smile

Her Socialist Smile

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Atarrabi & Mikelats

Atarrabi & Mikelats

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Under the Open Sky

Under the Open Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Good Man

A Good Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Salt of Tears

The Salt of Tears

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wonders in the Suburbs

Wonders in the Suburbs

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Night of the Kings

Night of the Kings

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Divine Love

Divine Love

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Host

Host

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
In Between Dying

In Between Dying

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fire at Sea

Fire at Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Apples

Apples

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fugitive Dreams

Fugitive Dreams

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Notturno

Notturno

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Whaler Boy

The Whaler Boy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Saint-Narcisse

Saint-Narcisse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Genus Pan

Genus Pan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tragic Jungle

Tragic Jungle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Inheritance

The Inheritance

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry