metank31 has logged 45 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Girl 2

My Girl 2

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
My Girl

My Girl

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Splash

Splash

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
The A-Team

The A-Team

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fletch Lives

Fletch Lives

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fletch

Fletch

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nutty Professor II: The Klumps

Nutty Professor II: The Klumps

2000
×
Read the review Edit this entry  
08
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Magnificent Seven Ride!

The Magnificent Seven Ride!

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guns of the Magnificent Seven

Guns of the Magnificent Seven

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Return of the Seven

Return of the Seven

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rambo

Rambo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry