• The Mitchells vs. The Machines

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Leyla Everlasting

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Unorthodox

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Underwater

  • The Way We Are

    ★★

  • Miracles Of Love

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Nimic

    ★★½

  • Anna

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Olla

    ½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★½

  • The Great Hack

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bizi Hatirla

    ½

  • Muslum

    ★★

  • The Conductor

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★½

  • Climax

    ★★★½

  • The Kissing Booth

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Arif V 216

    ★★★

  • In the Family

    ★★

  • Something Useful

    ★★★

  • Ayla: The Daughter of War

    ★★½

  • Flatliners

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • The Current War

    ★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Snow

    ★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Passengers

    ★★★

  • Split

    ★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★½

  • Sully

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Your Name.

  • Now You See Me 2

    ★★½

  • Me Before You

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • Sausage Party

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Kedi

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★