emre has logged 22 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mavi Boncuk

Mavi Boncuk

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
Braindead

Braindead

1992
×
★★½
Edit this entry  
22
Öğretmen

Öğretmen

1988
×
★★½
Edit this entry  
22
Calvary

Calvary

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
Permanent Vacation

Permanent Vacation

1980
×
★★★
Edit this entry  
17
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Book of Christ

Book of Christ

2014
×
Edit this entry  
13
Face Lift

Face Lift

2017
×
Edit this entry  
12
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Rich One's Kitchen

The Rich One's Kitchen

1988
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Pi

Pi

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
M.O.P.Z.

M.O.P.Z.

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
May I Please Enter

May I Please Enter

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
01
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★
Edit this entry