• Spiderhead

    ★½

  • Hustle

    ★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★½

  • Ricky Gervais: SuperNature

  • Men

    ★★★½

  • The Life and Movies of Erşan Kuneri

  • The Valet

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★½

  • Wild Abandon

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★

  • Deep Water

    ★½

  • Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★

  • The Lost City

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Windfall

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • No Exit

    ★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The Long Night

    ½

  • Watcher

    ★½

  • Fresh

    ★★

  • Scream

  • The 355

    ★★½

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★

  • The King's Man

    ★½

  • Station Eleven

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Swan Song

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Eternals

    ★★

  • Puff: Wonders of the Reef

  • Maid

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Between Two Dawns

    ★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Humans

    ★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • Chapelwaite

    ★★½

  • Candyman

    ★★

  • The Protégé

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★