Sort by
  • Russia 1985-1999: TraumaZone

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Kimi

    ★★

  • Fresh

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Pig

    ★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Pretend It's a City

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • My First Summer

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • I Care a Lot

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Devs

  • The Father

    ★★★

  • Feels Good Man

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

  • Never Rarely Sometimes Always

  • The Painter and the Thief

  • The Gentlemen

  • The Irishman

  • Knives Out

  • The Platform

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

  • Bacurau

  • Blow the Man Down

  • Avengers: Endgame

  • Captain Marvel

  • Monos

    ★★★½

  • The Edge of Democracy

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Venom

  • Suspiria

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • Incredibles 2

  • Burning

  • The House That Jack Built

  • Climax

    ★★★

  • Woman at War

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Wild Wild Country

  • Black Panther

  • Hereditary