• Stella est amoureuse

  • Family Dinner

  • The King Who Contemplated the Sea

    ★★★★½

  • Carne

  • Caillou

    ★★★½

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • Fire Island

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Men

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

  • Bad Travelling

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • Fire at the Lake

  • Paloma

  • Clark

    ★★½

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

  • The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Incredible But True

    ★★★

  • Rookies

    ★★★★

  • Ms. Pat: Y'all Wanna Hear Something Crazy?

    ★★★★

  • Broadway

    ★★½

  • Hatching

    ★★★

  • The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Breakpoint

    ★★★½

  • Three Grains of Coarse Salt

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Super Nova

    ★★★½

  • The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

  • Adieu Paris

    ½

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • The Women and the Murderer

  • Lost Illusions

    ★★★½

  • Inferno Rosso: Joe D'Amato on the Road of Excess

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Bye Bye

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★

  • The Family

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★½

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ★★★★½

  • The Demons of Dorothy

    ★★★★½

  • Steakhouse

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Bruno Reidal: Confessions of a Murderer

    ★★★★

  • Petrov's Flu

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★