Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Papicha

Papicha

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jamon Jamon

Jamon Jamon

1992
×
★★★½
Edit this entry  
13
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★½
Edit this entry  
09
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★
Edit this entry  
07
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★½
Edit this entry  
06
Candy

Candy

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★½
Edit this entry  
05
Thunder

Thunder

2022
×
Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Edit this entry  
02
In Bed with Victoria

In Bed with Victoria

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
31
B.A.P.S.

B.A.P.S.

1997
×
★★½
Edit this entry  
30
What a Drag

What a Drag

1996
×
★★★½
Edit this entry  
30
Absolutely Fabulous

Absolutely Fabulous

2001
×
★★★
Edit this entry  
28
Irregular Seasoning

Irregular Seasoning

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★★½
Edit this entry  
24
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
KIN

KIN

2017
×
Edit this entry  
21
The Beasts

The Beasts

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Round Da Way

Round Da Way

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★½
Edit this entry  
17
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Those Happy Days

Those Happy Days

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★½
Edit this entry  
14
Enormous

Enormous

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Edit this entry  
11
After Yang

After Yang

2021
×
★★
Edit this entry  
10
My Little Princess

My Little Princess

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
The Year of the Shark

The Year of the Shark

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Peter von Kant

Peter von Kant

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Paloma

Paloma

2022
×
Edit this entry  
02
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Hungry Joe

Hungry Joe

2020
×
Edit this entry  
30
Stella in Love

Stella in Love

2022
×
★★½
Edit this entry  
29
The Big Blue

The Big Blue

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The French Kissers

The French Kissers

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ménage

Ménage

1986
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Mother and the Whore

The Mother and the Whore

1973
×
★★★★
Edit this entry  
17
Men

Men

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Pablo

Pablo

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Three Grains of Coarse Salt

Three Grains of Coarse Salt

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Breakpoint

Breakpoint

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★½
Edit this entry  
13
Le Plus Petit Appartement de Paris

Le Plus Petit Appartement de Paris

2014
×
★★
Edit this entry  
13
The Sadness of Androids

The Sadness of Androids

2011
×
★★½
Edit this entry  
13
Martin Cries

Martin Cries

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry