Sort by

Tara has logged 404 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Demons of Dorothy

The Demons of Dorothy

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Easter Eggs

Easter Eggs

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
SHOP: A Pop Opera

SHOP: A Pop Opera

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
cat city

cat city

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Twins in Paradise

Twins in Paradise

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bunnyrabbit

Bunnyrabbit

2018
×
Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★½
Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Drew Peterson: Untouchable

Drew Peterson: Untouchable

2012
×
½
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
25
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Jesus Strand: A Search for DNA

The Jesus Strand: A Search for DNA

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Little Nothings

Little Nothings

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
1001 Nights

1001 Nights

1998
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bongwater

Bongwater

1998
×
★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
Metalhead

Metalhead

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Petrov's Flu

Petrov's Flu

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
Chappie

Chappie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chinatown

Chinatown

1974
×
Edit this entry  
11
Suddenly, Last Summer

Suddenly, Last Summer

1959
×
★★★★
Edit this entry  
08
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★★
Edit this entry  
08
My Friend Who Shines in the Night

My Friend Who Shines in the Night

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Old Fashioned

Old Fashioned

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★
Edit this entry  
03
Godard Mon Amour

Godard Mon Amour

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
De mon âme à ton âme

De mon âme à ton âme

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Blue

Blue

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★½
Edit this entry