RSS feed for Mette

Mette has logged 17 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Heathers

Heathers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sting

The Sting

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Candelaria

Candelaria

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Allegiant

Allegiant

2016
×
★½
Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Love and Shukla

Love and Shukla

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Light in the Room

Light in the Room

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Wet Hot American Summer: Ten Years Later

Wet Hot American Summer: Ten Years Later

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Omen

The Omen

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry