• Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Seaspiracy

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • Murder Among the Mormons

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • The Ripper

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • A California Christmas

    ★★½

  • A Little Christmas Charm

  • Sugar Daddy

    ★★★★

  • Homemade Christmas

    ★★

  • To Save a Language

    ★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Poppy Field

    ★★★

  • Christmas on Wheels

    ½

  • When I'm Done Dying

    ★★★★

  • Trial 4

    ★★★★½

  • A Teacher

    ★★

  • The Christmas Ring

  • Mank

    ★½

  • Kindred

    ★★★½

  • Operation Christmas Drop

    ★½

  • The Christmas Aunt

    ★½

  • Middleton Christmas

    ½

  • Holidate

    ★½

  • The Undoing

    ★★★

  • Christmas Unwrapped

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Pixie

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★½

  • Freaky

    ★★★

  • LUZ

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★½

  • Why Not You

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Let It Snow

    ½

  • This Is Paris

    ★★★★

  • Freeman

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Critical Thinking

    ★★

  • Switched

    ½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

  • All Together Now

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Rising Phoenix

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • High Score

    ★★★

  • My Brother Jordan

    ★★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • Work It

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Desperados

    ½