Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Run On

Run On

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Her Private Life

Her Private Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It's Okay to Not Be Okay

It's Okay to Not Be Okay

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Romance is a Bonus Book

Romance is a Bonus Book

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nevertheless,

Nevertheless,

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo

Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Find Me in Your Memory

Find Me in Your Memory

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sophie: A Murder in West Cork

Sophie: A Murder in West Cork

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Extraordinary You

Extraordinary You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Chain Reaction

Chain Reaction

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Entrapment

Entrapment

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
LUZ

LUZ

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Welcome to the Punch

Welcome to the Punch

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Submergence

Submergence

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sugar Daddy

Sugar Daddy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Keepers

The Keepers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Time

Time

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Made You Look: A True Story About Fake Art

Made You Look: A True Story About Fake Art

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry