MettelRay has logged 223 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cellular

Cellular

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Street Kings

Street Kings

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Movie Christmas

A Christmas Movie Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Made to Order

Christmas Made to Order

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Secret

The Christmas Secret

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Kiss

A Christmas Kiss

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
21
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Christmas Cupid

Christmas Cupid

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
20
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Freeman

Freeman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Christmas Ring

The Christmas Ring

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Miss Christmas

Miss Christmas

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Christmas Aunt

The Christmas Aunt

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Christmas Land

Christmas Land

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Best Christmas Party Ever

Best Christmas Party Ever

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Christmas in Evergreen: Letters to Santa

Christmas in Evergreen: Letters to Santa

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Middleton Christmas

Middleton Christmas

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Christmas Unwrapped

Christmas Unwrapped

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Ghosting: The Spirit of Christmas

Ghosting: The Spirit of Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Little Christmas Charm

A Little Christmas Charm

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Christmas on Wheels

Christmas on Wheels

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Sweetest Christmas

The Sweetest Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Homemade Christmas

Homemade Christmas

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Write Before Christmas

Write Before Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Magical Christmas Ornaments

Magical Christmas Ornaments

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
A Storybook Christmas

A Storybook Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cordelia

Cordelia

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Christmas Cruise

A Christmas Cruise

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry