RSS feed for Mevoser
  • Joker

    ★½

  • Ride Your Wave

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Çiçero

    ½

  • Fate/Stay Night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Replicas

    ½

  • Re:ZERO -Starting Life in Another World-: Memory Snow

    ★★½

  • FLCL Progressive

    ★★★★½

  • Venom

  • High Life

    ½

  • FLCL Alternative

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ½

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • Roma

    ★★½

  • Sibel

    ★★½

  • Penguin Highway

    ★★★½

  • Violet Evergarden: Surely, Someday You Will Understand

    ★★★★½

  • Shino Can't Say Her Name

    ★½

  • Capernaum

    ★★★½

  • Mirai

    ★★★

  • Burning

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Arctic

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Bungo Stray Dogs: Dead Apple

    ★★½

  • Is the Order a Rabbit?? Dear My Sister

    ★½

  • Fate/Stay Night: Heaven's Feel I. Presage Flower

  • Blade Runner 2049

  • Fireworks, Should We See It from the Side or the Bottom?

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★

  • Logan

    ★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

    ★★½

  • Doctor Strange

  • Gantz:O

    ★★½

  • Danganronpa 3: The End of Hope's Peak Academy - Side: Hope

  • Split

    ½

  • A Silent Voice

  • La La Land

    ★★½

  • Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★

  • Warcraft

  • After the Storm

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Kung Fu Panda 3

  • Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Anthem of the Heart

    ★★½

  • The Man Who Knew Infinity

  • Ghost in the Shell Arise - Border 5: Pyrophoric Cult

    ★★★½

  • The Boy and the Beast

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★½

  • Ghost in the Shell: The New Movie

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road