Audrey has logged 29 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Following

Following

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cul-de-sac

Cul-de-sac

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Knife in the Water

Knife in the Water

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Great Satan

The Great Satan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry