• Not Okay

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Girl in the Picture

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • The Night of the 12th

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Angèle

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Passing

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Audrey

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★