Sort by

mewiiinn has logged 18 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
26
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
Read the review Edit this entry  
20
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★½
Edit this entry