Sort by

C.D. has logged 21 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hear and Now

Hear and Now

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sound and Fury

Sound and Fury

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wraith

The Wraith

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fashion Film

Fashion Film

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Son of Bambi Meets Godzilla

Son of Bambi Meets Godzilla

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry