RSS feed for mfalk

mfalk has logged 15 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
Read the review Edit this entry  
31
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Kusama : Infinity

Kusama : Infinity

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry