• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • LA Originals

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • A Score to Settle

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Deerskin

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • In Search of Darkness

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★