• Jerry & Marge Go Large

    ★★★½

  • Keeping Company with Sondheim

  • Turning Red

    ★★★½

  • Reopening: The Broadway Revival

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • West Side Story

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • Broadway: Beyond the Golden Age

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • Homeschool Musical: Class of 2020

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • All Together Now

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Patsy & Loretta

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Fiddler: A Miracle of Miracles

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The King and I

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Holiday Inn: The New Irving Berlin Musical - Live on Broadway

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • She Loves Me

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★½

  • Spotlight

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★½

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • The Fault in Our Stars

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • Teen Beach Movie