RSS feed for Mark
  • John Wick: Chapter 4

  • Atomic Blonde 2

  • Imperfect: The Roy Halladay Story

  • Out

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

  • Devs

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • The Rhythm Section

    ★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Wake Up

  • Paul Schrader: Man in a Room

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Wonderful World of Disney: Magical Holiday Celebration

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★

  • The Interview

  • The Fall

  • The Jesus Rolls

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Ema

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Jim Gaffigan: Quality Time

    ★★★

  • Hair Love

  • The Kitchen

    ★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Olla

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Deerskin

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • Boundless

  • Walk Run Cha-Cha