RSS feed for Mark

Mark has logged 262 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dogman

Dogman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Maiden

Maiden

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wrestle

Wrestle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wonderful World of Disney: Magical Holiday Celebration

The Wonderful World of Disney: Magical Holiday Celebration

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Apostasy

Apostasy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Arm

The Arm

2012
×
Read the review Edit this entry  
22
Cold Case Hammarskjöld

Cold Case Hammarskjöld

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Body Remembers When the World Broke Open

The Body Remembers When the World Broke Open

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Factory

American Factory

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Facing It

Facing It

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Weighting

Weighting

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Klaus

Klaus

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Luz

Luz

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Man in the Well

Man in the Well

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Cannibal Ferox

Cannibal Ferox

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Burning Cane

Burning Cane

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry