Sort by
  • The Road

    ★★★½

  • Monster House

    ★★★

  • Empire of the Sun

    ★★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • American History X

    ★★★★½

  • Into the Wild

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Oldboy

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Ozark Sharks

    ★★★

  • Ouija

    ★★★

  • All Is Lost

    ★★★½

  • Papillon

    ★★★★½