• I Still Believe

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Wretched

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Verotika

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Loqueesha

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

  • Us

    ★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Meg

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★½

  • Fifty Shades Freed

  • I, Tonya

    ★★★½

  • mother!

    ★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Suicide Squad

  • Your Name.

    ★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★½

  • Green Room

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • The Interview

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★½

  • Inherent Vice

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Angry Video Game Nerd: The Movie

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★½

  • Captain Phillips

    ★★★½

  • Gravity

    ★★

  • All Is Lost

    ★★★★★

  • The Bling Ring

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★½