mia has logged 36 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
The Tale

The Tale

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
Edit this entry  
14
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
American Ultra

American Ultra

2015
×
Edit this entry  
06
Volver

Volver

2006
×
Edit this entry  
10
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
Macadam Stories

Macadam Stories

2015
×
Edit this entry  
02
Lawless

Lawless

2012
×
Read the review Edit this entry  
24
Inception

Inception

2010
×
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
Edit this entry  
02
Always Shine

Always Shine

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
Read the review Edit this entry  
05
Pi

Pi

1998
×
Read the review Edit this entry  
30
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Taxi

Taxi

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Discovery

The Discovery

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
Edit this entry  
25
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry