mia has logged 20 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Edit this entry  
19
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
Edit this entry  
10
Neighbours

Neighbours

1952
×
Read the review Edit this entry  
09
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Aquarius

Aquarius

2016
×
Edit this entry  
03
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
Edit this entry  
02
Guava Island

Guava Island

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry