mia has logged 27 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★
Edit this entry  
27
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
Read the review Edit this entry  
25
Polyester

Polyester

1981
×
★★★½
Edit this entry  
24
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Things to Come

Things to Come

2016
×
Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Safe

Safe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Saving Face

Saving Face

2004
×
Edit this entry  
17
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raw

Raw

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
Edit this entry  
14
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Edit this entry  
11
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
Read the review Edit this entry