Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Take Care of Maya

Take Care of Maya

2023
×
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rush

Rush

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cars

Cars

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Other Zoey

The Other Zoey

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Who: A Christmas Carol

Doctor Who: A Christmas Carol

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Starling Girl

The Starling Girl

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Who: The End of Time

Doctor Who: The End of Time

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Who: The Waters of Mars

Doctor Who: The Waters of Mars

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Who: Planet of the Dead

Doctor Who: Planet of the Dead

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Who: The Next Doctor

Doctor Who: The Next Doctor

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Who: Voyage of the Damned

Doctor Who: Voyage of the Damned

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sr.

Sr.

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Who: The Runaway Bride

Doctor Who: The Runaway Bride

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Watchmen

Watchmen

2001
×
Read the review Edit this entry  
10
A Man of Few Words

A Man of Few Words

2000
×
Read the review Edit this entry