Sort by

mya has logged 31 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Words, My Lies - My Love

My Words, My Lies - My Love

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
EVA

EVA

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Killing for Love

Killing for Love

2016
×
Edit this entry  
07
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Zoe

My Zoe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Intruders

Intruders

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Countess

The Countess

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fifth Estate

The Fifth Estate

2013
×
★½
Read the review Edit this entry