• Shiva Baby

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Fifty Shades Freed

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Murder on the Orient Express

  • Marrowbone

    ★★★★★

  • Jigsaw

    ★★½

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★★★½

  • Boo 2! A Madea Halloween

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Happy Death Day

  • Creep 2

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Gerald's Game

  • Kingsman: The Golden Circle

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Stronger

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Fear & Shame

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • In a Heartbeat

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★½

  • Everything, Everything

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • It Comes at Night

  • You Get Me

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Life

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

  • Beauty and the Beast

  • The Lego Batman Movie

  • Fifty Shades Darker

  • God's Own Country

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★★

  • Before I Fall

  • Sherlock: The Final Problem

  • Sherlock: The Lying Detective

  • Sherlock: The Six Thatchers

  • A Cure for Wellness

    ★★★½

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them