• Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Halston

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • The Red Sea Diving Resort

    ★½

  • The Lion King

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Ma

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Yesterday

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Harry Styles: Behind the Album

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Gifted

    ★★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Keeping Up with the Joneses

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Team Thor

    ★★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★½

  • Hail, Caesar!

  • Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★