• It's a Sin

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★½

  • Red Joan

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Meg

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Dominion

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • England Is Mine

    ★★½

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • What the Health

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★½

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★½

  • The Red Turtle

    ★★★★½

  • Paterson

    ★★★½

  • The Lady in the Van

    ★★★½

  • Irrational Man

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★

  • Amy

    ★★★★

  • Big Eyes

    ★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • The Duke of Burgundy

    ★★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★

  • It Follows

    ★½

  • Calvary

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • 12 Years a Slave

    ★½

  • Her

    ★★★★★

  • August: Osage County

    ★★★½

  • Monsters University

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • The Conjuring

    ½

  • Life of Pi

    ★★½

  • Cloud Atlas

    ★★★★½