RSS feed for MiaPia
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Get Rich or Die Tryin'

Get Rich or Die Tryin'

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Edit this entry  
11
Jexi

Jexi

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Countdown

Countdown

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Aquarela

Aquarela

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★½
Edit this entry  
28
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Buried

Buried

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Traffik

Traffik

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
No Good Deed

No Good Deed

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★
Edit this entry  
23
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Edit this entry  
23
The Good Neighbor

The Good Neighbor

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
Burn

Burn

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
3096 Days

3096 Days

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Devil

Devil

2010
×
★★★★
Edit this entry