RSS feed for MiaPia

MiaPia has watched 69 adventure films.

  • Fantasy Island

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Hellboy

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Storm Boy

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Adrift

  • Deadpool 2

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Justice League

  • The Mountain Between Us

  • 47 Meters Down

  • The Mummy

  • Wonder Woman

  • Suicide Squad

  • Nerve

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Allegiant

  • Gods of Egypt

  • Deadpool

  • The 5th Wave

  • The Revenant

  • Spectre

  • The Walk

  • The Martian

  • Queen of the Desert

  • Everest

  • The Man from U.N.C.L.E.

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

  • Jurassic World

  • Mad Max: Fury Road

  • Insurgent

  • Vice

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Maleficent

  • Divergent

  • The Green Inferno

  • 127 Hours

  • Inception

  • Avatar

  • The Incredible Hulk

  • Into the Wild

    ★★★½

  • 300

  • King Kong

    ★★★½

  • Into the Blue

  • The Descent

  • The Incredibles

  • The Day After Tomorrow

    ★★★★

  • Shrek 2

  • The Scorpion King

    ★★★

  • Shrek

  • Cast Away

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Road Trip

    ★★★★

  • Gladiator

  • The Beach

  • Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

    ★★

  • Independence Day

  • Home Alone 2: Lost in New York

  • Jaws

  • Candy

  • River of No Return

  • The Most Dangerous Game

    ★★★