• Spider-Man: No Way Home

    ½

  • All or Nothing: Juventus

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Dune

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Tenet

    ★★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Your Girlfriend

  • The Platform

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • The Red Sea Diving Resort

    ½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Make Us Dream

    ★★★★★

  • Been So Long

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Carnival Is Over

  • Uncanny Valley

  • Vox Lux

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Leading Lady Parts

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Bao

    ★★★★½

  • Dude

    ½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★½

  • Flopsy Turvy

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Ophelia

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Wonder

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Unicorn Store

  • Disobedience

    ★★★★★

  • The Current War

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★