RSS feed for David
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alan Partridge's Scissored Isle

Alan Partridge's Scissored Isle

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Baskın

Baskın

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
Edit this entry  
20
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Creature

Creature

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
It

It

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Life

Life

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Greed

Greed

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shazam!

Shazam!

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Aliens

Aliens

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
True Lies

True Lies

1994
×
Read the review Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ronin

Ronin

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alien: Specimen

Alien: Specimen

2019
×
Edit this entry  
11
Alien: Containment

Alien: Containment

2019
×
Edit this entry  
10
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Occult

Occult

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dream Demon

Dream Demon

1988
×
★½
Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rough Magik

Rough Magik

2000
×
Edit this entry  
14
The Objective

The Objective

2008
×
½
Edit this entry  
14
The Evil Clergyman

The Evil Clergyman

1988
×
★★½
Edit this entry  
14
Last Shift

Last Shift

2014
×
½
Read the review Edit this entry