mia has logged 17 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry