Sort by

miawaIIace has logged 431 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Flux Gourmet

Flux Gourmet

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Love Song

A Love Song

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Some Like It Rare

Some Like It Rare

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mars One

Mars One

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Troll

Troll

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barbie Fairytopia: Mermaidia

Barbie Fairytopia: Mermaidia

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hatching

Hatching

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbie in the Pink Shoes

Barbie in the Pink Shoes

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mickey Saves Christmas

Mickey Saves Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Volcano: Rescue from Whakaari

The Volcano: Rescue from Whakaari

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Swimmers

The Swimmers

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blank Narcissus (Passion of the Swamp)

Blank Narcissus (Passion of the Swamp)

2022
×
Edit this entry  
10
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Soft & Quiet

Soft & Quiet

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
04
Till

Till

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Matriarch

Matriarch

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Close

Close

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry