• Come From Away

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Protégé

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★½

  • Old

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • On Cinema Live

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Our Cinema Ninth Annual Oscar Special

    ★★★★★

  • 8th Annual On Cinema Oscar Special

    ★★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Cherry

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Chaos Walking

  • Willy's Wonderland

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Tom & Jerry

  • The Mauritanian

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • John and the Hole

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★★

  • The Little Things

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Death to 2020

  • News of the World

    ★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

  • Education

    ★★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Monster Hunter

  • The Prom

    ★½

  • Illumination Presents: Minions Holiday Special

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

  • A Teacher

  • Mank

    ★★★

  • Come Play

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★