• Minions: The Rise of Gru

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Crush

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • I ____ You

    ★★★★

  • Love and Leashes

    ★★★½

  • All of Us Are Dead

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★

  • My Name

    ★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Nevertheless,

  • Cruella

    ★★★★½

  • Ride or Die

  • The Fallout

    ★★★★

  • Vincenzo

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Sweet Home

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★

  • The Call

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • My First Summer

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Ammonite

    ★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Normal People Confessions

  • #Alive

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★

  • The High Note

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

  • Shiva Baby

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Spree

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • In the Tall Grass

    ½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½