Sort by

mica has logged 90 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
P2

P2

2007
×
★★½
Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Zola

Zola

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Go

Go

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Honey

Honey

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Aloners

Aloners

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Failure

Failure

2013
×
Edit this entry  
16
La Cérémonie

La Cérémonie

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Barbarian

Barbarian

2022
×
½
Edit this entry  
02
Friday the 12th

Friday the 12th

2022
×
Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Crush

Crush

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Tahara

Tahara

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Curve

Curve

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Babysitter

Babysitter

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Wolf at the Door

A Wolf at the Door

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Pauline

Pauline

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Ama

Ama

2018
×
Edit this entry  
22
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Califórnia

Califórnia

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Evolution

Evolution

1971
×
Edit this entry  
17
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Edit this entry