Sort by

Michael has logged 27 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Chappie

Chappie

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Second Best Exotic Marigold Hotel

The Second Best Exotic Marigold Hotel

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Weight of Water

The Weight of Water

2000
×
★★
Edit this entry  
22
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Cobbler

The Cobbler

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Top Five

Top Five

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Loft

The Loft

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Focus

Focus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tammy

Tammy

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Bananas

Bananas

1971
×
★★★
Edit this entry  
06
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black or White

Black or White

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Gambler

The Gambler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Interiors

Interiors

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★★
Edit this entry