Sort by
  • A Man Called Otto

    ★★★★★

  • Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

    ★★★★

  • Der Kaiser

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Violent Night

    ★★★★★

  • Strange World

    ★★★½

  • The Nutcracker and The Magic Flute

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • Prey for the Devil

    ★★★

  • She Said

    ★★★★½

  • Black Adam

    ★★★★½

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★★

  • Till

    ★★★★★

  • Smile

    ★★★★

  • The State Funeral of HM Queen Elizabeth II

    ★★★★★

  • Amsterdam

    ★★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • Emily

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★★

  • The Lost King

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★★½

  • Bros

    ★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Empire of Light

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Hounded

    ★★★★

  • Tad, the Lost Explorer and the Emerald Tablet

    ★★★★

  • Fisherman's Friends: One and All

    ★★★★★

  • Beast

    ★★★★

  • Fall

    ★★★★★

  • Raksha Bandhan

    ★★★★★

  • Laal Singh Chaddha

    ★★★★★

  • Joyride

    ★★★★

  • Ek Villain Returns

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★★½

  • DC League of Super-Pets

    ★★★★

  • Malayankunju

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★★

  • The Railway Children Return

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★

  • The Day the Music Died: The Story of Don McLean's

    ★★★★★

  • Shareek 2

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★★

  • Alex Scott: The Future of Women's Football

    ★★★★★

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★★

  • Pet Shop Boys at Glastonbury 2022

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Vengeance

    ★★★★

  • Dragon Ball Super: Super Hero

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★★

  • The Silent Twins

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Men

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • Tosh

    ★★★★

  • Firestarter

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½