Sort by

Michael Scott has logged 15 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Inception

Inception

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toby Dammit

Toby Dammit

1968
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Creed

Creed

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Predator

The Predator

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Slender Man

Slender Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry