• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Witches

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Shaft

    ★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Unplanned

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Glass

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Hurricane Heist

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★½