• Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • My Sweet Lord

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • The Simpsons in Plusaversary

  • Springboard: The Secret History of the First Real Smartphone

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • 9/21/21

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • The Protégé

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Raging Fire

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Annette

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Shangri-La

  • Nian

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Canvas

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★½

  • Coming Out

  • 8:46

    ★★★★★

  • Not Alone in Here

  • The Half of It

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

  • Shadowed

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Zola

    ★★★★