• Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Blue Planet II

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Death Note

    ★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Underworld: Blood Wars

    ★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Planet Earth II

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • The Void

    ★★★½

  • Lion

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Sharknado 4: The 4th Awakens

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Independence Day: Resurgence

    ★★½

  • Central Intelligence

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

    ★★½

  • The BFG

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • London Has Fallen

    ★★½

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★

  • Yoga Hosers

    ★½

  • Sing Street

    ★★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Doctor Who: The Husbands of River Song

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Spectre

    ★★★½

  • The Walk

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • The Visit

    ★★★½

  • No Escape

    ★★★

  • Turbo Kid

    ★★★½

  • Fantastic Four

    ★★

  • Sharknado 3: Oh Hell No!

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Ted 2

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★★½

  • The Human Centipede 3 (Final Sequence)

    ★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★