Sort by

MichaelAmos has logged 25 entries for films during December 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moby Dick

Moby Dick

1956
×
★★★½
Edit this entry  
26
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Edit this entry  
24
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Merry Madagascar

Merry Madagascar

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
10
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★½
Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Gregory's Girl

Gregory's Girl

1980
×
★★★½
Edit this entry  
03
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry